تبلیغات
« نجوم گلستان »

  

 

 
 
 

رئیس سازمان فضایی: فعالیت های بخش سنجش از دور گسترش می یابد

نویسنده: آرمان متقی
جمعه 1 مرداد 1389


در راستای رشد و توسعه فناوری سنجش از دور، گسترش کاربردها و بر طرف نمودن کمبود منابع اطلاعاتی کشور، فعالیت ها در بخش سنجش از دور کشور گسترش پیدا کرده است.

دکتر محمد علی فرقانی، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران در گفت و گو با واحد خبر روابط عمومی سازمان فضایی ایران، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت:...

 سازمان فضایی کشور آمادگی دارد تا به منظور تهیه و ارایه انواع داده های ماهواره ای با توان تفکیک مکانی بالاتر از 50 سانتیمتر به صورت Mono و Stereo در فرمت های خام و تصحیح شده سیاه و سفید و رنگی از تاریخ های گذشته تا حال و نیز آینده و همچنین اجرای انواع پروژه های مشترک کاربردی با سایر دستگاه ها اعم از دولتی و خصوصی همکاری و نسبت به رفع نیاز آنها اقدام کند.

 

وی افزود: در حال حاضر آرشیو ملی سازمان فضایی ایران با برخورداری از داده های مختلف ماهواره ای و توان تفکیک مکانی یک متر تا 1000 متر به همراه نیروی کارشناسی متخصص و با تجربه، پاسخگوی نیاز اطلاعاتی جامعه کاربران در مطالعات گوناگون در زمینه های مختلف اعم از منابع زمینی و طبیعی است.

رئیس سازمان فضایی تصریح کرد: علاوه بر ویژگی های منحصر بفرد تصاویر ماهواره ای نظیر دید وسیع و یکپارچه از منطقه مورد مطالعه، سرعت در تکرار اطلاعات و دقت بالا، کاربردهای مشترک دیگری نیز در این حوزه مدنظر قرار دارد.

وی ادامه داد: تهیه نقشه های کاربردی در زمینه های گوناگون و نظارت بر تغییرات پدیده های سطح زمین، تصاویر ماهواره ای در علوم مختلف از جمله کشاورزی و خاکشناسی، زمین شناسی و معدن، منابع طبیعی، مطالعات شهری، منابع آب، جغرافیا و کارتوگرافی، اقیانوس شناسل، هواشناسی، محیط زیست، امور دفاعی امنیتی، باستان شناسی و پایش و هشدار در مورد بلایای طبیعتی از جمله این کاربردها محسوب می شوند


 


 امروز :

کل بازدید :

بازدید امروز :

بازدید دیروز :

 بازدید این ماه :

 

کپی برداری از مطالب این بلاگ فقط با ذکر منبع مجاز است
صفحه اصلی | تبلیغات | تماس با ما