تبلیغات
« نجوم گلستان »

  

 

 
 
 

مردم نیمکره جنوبی امروز شاهد خورشید گرفتگی کامل خواهند بود

نویسنده: آرمان متقی
یکشنبه 20 تیر 1389


به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان مردم جزیره ایستر در اقیانوس آرام امروز برای نخستین بار شاهد کسوف کامل خواهند بود. این امر باعث شده است سیل گردشگران و علاقه مندان به مشاهده این پدیده از نزدیک، به این جزیره سرازیر شوند به شکلی که مقامات این جزیره گفته اند شمار گردشگرانی که در این هفته از ...

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان مردم جزیره ایستر در اقیانوس آرام امروز برای نخستین بار شاهد کسوف کامل خواهند بود. این امر باعث شده است سیل گردشگران و علاقه مندان به مشاهده این پدیده از نزدیک، به این جزیره سرازیر شوند به شکلی که مقامات این جزیره گفته اند شمار گردشگرانی که در این هفته از جزیره ایستر دیدن کرده اند، از شمار همه گردشگرانی که در طول سال به این جزیره می آیند بیشتر است. کسوف کامل در این جزیره پنج دقیقه و بیست ثانیه طول خواهد کشید و فاصله زمانی که بار دیگر این جزیره شاهد کسوف کامل باشد، سیصد و پانزده سال دیگر، یعنی بیست و پنجم فوریه دو هزار و سیصد و بیست و چهار خواهد بود. با توجه به تاریکی قابل توجهی که در زمان کسوف ایجاد می شود و فاصله ای که ماه در این مدت با زمین دارد، ستاره شناسان فرصتی استثنایی برای مطالعه فضای بیرون از زمین خواهند داشت. این کسوف در زمان طلوع خورشید و ساعت هجده و سی دقیقه به وقت گرینویچ در جزیره کوک شروع می شود و از نزدیکی جزیره تاهیتی و تائوموتو عبور می کند.

در نوزده و سی و سه دقیقه به وقت گرینویچ این پدیده به حد بیشینه خود می رسید و نیم ساعت بعد از جزیره ایستر می گذرد.

در نهایت کسوف از شیلی و آرژانتین می گذرد و ساعت بیست و پنجاه دقیقه به وقت گرینویچ تمام می شود. جزیره ایستر یکی از دور افتاده ترین نقاط روز زمین است که بیست و پنج کیلومتر طول و دوازده کیلومتر عرض دارد و نزدیک پنج هزار نفر در آن زندگی می کنند و اگر چه در میان اقیانوس قرار دارد، ولی از جمله خشک ترین نقاط روی زمین به شمار می آید.

منبع : خبرآنلاین


 


 امروز :

کل بازدید :

بازدید امروز :

بازدید دیروز :

 بازدید این ماه :

 

کپی برداری از مطالب این بلاگ فقط با ذکر منبع مجاز است
صفحه اصلی | تبلیغات | تماس با ما