تبلیغات
« نجوم گلستان »

  

 

 
 
 

شاتل دیسکاوری برای پرتاب آماده می شود

نویسنده: آرمان متقی
یکشنبه 15 فروردین 1389
آژانس فضایی آمریکا، ناسا، تصمیم نهایی خود را برای پرتاب شاتل دیسکاوری در تاریخ پنجم آوریل 2010 نهایی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس تصمیم ناسا دیسکاوری طی یکی از آخرین پروازهای شاتلها در ساعت 6:21 بامداد روز...

 دوشنبه پنجم آوریل 2010 از پایگاه فضایی کندی به سوی ایستگاه بین المللی فضایی پرواز خواهد کرد.

در این ماموریت هفت فضانورد دیسکاوری را همراهی خواهند کرد تا طی سفری 13 روزه اتاقکی دیگر را به همراه تجهیزات حیاتی و آزمایشگاهی به ایستگاه انتقال دهند. این شاتل در عین حال بخشهای بزگی از قطعات یدکی ایستگاه را به همراه خواهد داشت که برای نصب آنها باید راهپیمایی های فضایی صورت گیرند.

 

ماه گذشته مهندسان ناسا نقصی را در یکی از دریچه های لوله های هلیومی شاتل یافتند و تا کنون آزمایشهای زیادی را برای یافتن نقصهای دیگری که با سخت افزار شاتل در ارتباط هستند، به انجام رسانده اند. با این حال مدیران پروژه با بررسی این آزمایشها اعلام کردند سیستم شاتل به اندازه ای خوب کار می کند که آمادگی انجام ماموریت را داشته باشد.

 

 ماموریت دیسکاوری دومین ماموریت از پنج پرواز باقی مانده شاتلهای ناسا به شمار می رود که تا پاییز 2010 به پایان رسیده و پس از آن این سه فضانورد سالخورده آژانس فضایی آمریکا بازنشسته خواهند شد. آخرین پرواز از پروازهای باقی مانده نیز توسط دیسکاوری انجام خواهد گرفت.

 

بر اساس گزارش ان بی سی، هفت فضانورد شاتل دیسکاوری هفته آینده از هیوستون به فلوریدا سفر خواهند کرد تا خود را برای انجام یکی دیگر از ماموریتهای فضایی به سوی ایستگاه آماده سازند.

 

زینب حسینی از سایت نجوم ایران

به گزارش خبر گزاری مهر 


 امروز :

کل بازدید :

بازدید امروز :

بازدید دیروز :

 بازدید این ماه :

 

کپی برداری از مطالب این بلاگ فقط با ذکر منبع مجاز است
صفحه اصلی | تبلیغات | تماس با ما