تبلیغات
« نجوم گلستان »

  

 

 
 
 

تاسیس آزمایشگاهی برای بررسی عملکرد کاوشگرها و سامانه‌های فضایی

نویسنده: آرمان متقی
سه شنبه 18 اسفند 1388شرکت لاکهید مارتین به تازگی اقدام به تاسیس و راه‌اندازی بخشی مربوط به بررسی عملکرد کاوشگرهای فضایی کرده است. از جمله اهداف تاسیس این موسسه، به کار بردن روش‌های خلاق و موثر برای برطرف کردن اشتباهات ممکن در مونتاژ قطعات این سامانه‌های فضایی و رفع اشکالات نرم‌افزاری به منظور افزایش کارایی آنهاست....

 آزمایشگاه تازه تاسیس یافته از آخرین فناوری سخت‌افزاری و نرم‌افزاری رایانه‌ای بهره جسته تا در درک بهتر نحوه عملکرد کاوشگرها و سامانه‌های فضایی در مدار زمین و یا سیارات دیگر به دانشمندان کمک کند. این آزمایشگاه با شبیه‌سازی محیط نهایی سامانه فضایی و انجام آزمایشات مربوط در چنین محیطی در هر مرحله از ساخت و نظارت دقیق بر روی کلیه مراحل طراحی آن در کاهش چشمگیر هزینه‌های مربوط به مهندسی سیستم و هزینه‌های اجرایی برنامه‌های فضایی بسیار موثر خواهد بود.

 

شرکت سامانه‌های فضایی لاکهید مارتین مسئولیت طراحی، توسعه، آزمایش، ساخت و اجرای سیستم‌هایی با فناوری پیشرفته با کاربردهای امنیتی، غیرنظامی و تجاری را بر عهده دارد. سامانه‌های سرنشین‌دار فضایی، ماهواره‌های سنجش از دور، ناوبری، هواشناسی، و ارتباطاتی و قطعات آنها، و همچنین رصدخانه‌های فضایی، فضاپیماهای بین سیاره‌ای، رادارهای لیزری، موشک‌های بالستیک، و سامانه‌های دفاعی موشکی از محصولات عمده این شرکت به شمار می‌روند.

به نقل از iranian space agency


 


 امروز :

کل بازدید :

بازدید امروز :

بازدید دیروز :

 بازدید این ماه :

 

کپی برداری از مطالب این بلاگ فقط با ذکر منبع مجاز است
صفحه اصلی | تبلیغات | تماس با ما