تبلیغات
« نجوم گلستان »

  

 

 
 
 

افزایش احتمال یافتن موجودات فضایی

نویسنده: آرمان متقی
سه شنبه 11 اسفند 1388یک مقام بلندپایه نجومی بریتانیا می گوید که شانس یافتن آثار حیات در سایر کرات اکنون از هر زمان دیگر بیشتر است. به گزارش بی بی سی ،لرد ریس، رئیس انجمن سلطنتی و "منجم دربار" گفت که لحظه ای که موجودات فضایی کشف شوند، بشریت برای همیشه عوض خواهد شد.  او گفت ....

که این اکتشاف دیدگاه ما نسبت به خود و موقعیت ما در کیهان را تغییر خواهد داد. این دیدگاه درحالی مطرح می شود که دانشمندان برای شرکت در یک کنفرانس بین المللی برای بحث درباره چشم انداز کشف موجودات فرازمینی در لندن جمع می شوند. دانشمندان اکنون 50 سال است که آسمان را برای ردیابی امواج رادیویی که ممکن است توسط موجودات هوشمند پخش شده باشد رصد می کنند، و تاکنون چیزی جز خش خش نشنیده اند.

اما به گفته لرد ریس شانس کشف موجودات زنده در ماورای منظومه شمسی اکنون بهتر از هر زمان دیگر است.

  

او گفت: "فناوری آنقدر پیشرفت کرده است که ما اکنون برای اولین بار عملا قادریم امیدی واقع گرایانه به یافتن کراتی به اندازه زمین در اطراف سایر ستارگان داشته باشیم."

او افزود که ما قادر خواهیم بود دریابیم که "آیا این کرات دارای قاره ها و اقیانوس ها هستند یا خیر، و اینکه چه نوع اتمسفری دارند."

 

لرد ریس گفت که هر چند کشف جزئیات در مورد حیات روی کرات دیگر بسیار دشوار خواهد بود اما اگر بتوانیم از یک سیاره شبیه به زمین در اطراف سایر ستارگان نوعی عکس بگیریم، پیشرفتی عظیم خواهد بود.

استقرار اخیر تلسکوپ های تازه فضایی که توانایی ردیابی سیاراتی به اندازه زمین را در اطراف ستارگان دوردست دارند، امکان تمرکز بیشتر در این تحقیقات را بیشتر می کند.

 

لرد ریس گفت: "گمان من این است که حیات و موجودات هوشمند می تواند در اشکالی وجود داشته باشد که ما قادر به تصورش نیستیم."

او افزود: "و البته امکان دارد که انواعی از هوش ورای ظرفیت انسانی وجود داشته، به همان اندازه که ما از شامپانزه فراتر هستیم."


 


 امروز :

کل بازدید :

بازدید امروز :

بازدید دیروز :

 بازدید این ماه :

 

کپی برداری از مطالب این بلاگ فقط با ذکر منبع مجاز است
صفحه اصلی | تبلیغات | تماس با ما